Polska Deutsch English France Italy Russia SpainPierwsze przedsięwzięcie w ramach roku Hellinger sciencia® w Polsce.

Gerhard Walper w swojej pierwszej podróży po Polsce

promującej rok Hellinger sciencia® oraz ustawienia w ciszy:

Wrocław – Kraków – Lublin - Bydgoszcz – Gdańsk – Poznań


W dniach 10 – 21 stycznia 2010 Gerhard Walper, uczeń, pierwszy i najbliższy współpracownik światowej sławy niemieckiego psychoterapeuty Berta Hellingera, odwiedził 6 polskich miast : Wrocław, Kraków, Lublin, Bydgoszcz , Gdańsk i Poznań aby podczas otwartych wykładów propagować ideę Nowych Ustawień Rodzin w ciszy oraz wyjaśnić ich wpływ na nasze życie osobiste i zawodowe.

Patronat nad tym przedsięwzięciem objął
– Robert i Anna Choińscy oraz Anna Gąszczyk.

W przedsięwzięciu wzięło udział około 500 osób.

Pierwsze spotkanie miało miejsce 10 stycznia w Art Hotelu we Wrocławiu i uczestniczyło w nim 75 osób. Spotkanie zostało zorganizowane przez Barbarę i Jerzego Góraków.

Potem, 14 stycznia, był Kraków. Tam, w Nowym Herbewie, pracy Gerharda przyglądało się 120 osób. Wykład zorganizowała Apolonia Rdzanek - współtwórcą seminarium weekendowego, na którym spotkało się ponad 60 osób.

17-go stycznia, w hotelu Huzar w Lublinie, spotkanie zorganizowały Anna Gąszczyk, Sylwia Matraszek i Monika Sołek. Wzięło w nim udział 75 osób.

Następnie, 19 stycznia, była Bydgoszcz, gdzie do Centrum „Homer” przybyło 65 osób; spotkanie mogło mieć miejsce dzięki Iwonie Górze, która zajęła się jego organizacją.

20 stycznia w Cafe „Charli” w Gdyni spotkało się z 80 osób. Wykład w tym mieście zorganizowany został przez Violettę Rukszę i Martę Kowalską.

Podróż Gerharda zakończył się wykładem w Instytucie Zachodnim w Poznaniu dla 101 osób. Spotkanie zorganizowali Marzena Jankowiak i Sławomir Kurzawski.


Trzeba przyznać, że tak duże zainteresowanie ustawieniami i pracą Gerharda Walpera przeszło oczekiwanie nas samych oraz wszystkich organizatorów. Mamy nadzieję, że idea Hellinger sciencia® będzie rozprzestrzeniała się nadal i tak jak do tej pory będzie niosła pomoc, szczęście i radość tym, którzy tego potrzebują.

Dziękujemy jeszcze raz bardzo serdecznie tym wszystkim, którzy wzięli udział w naszych spotkaniach, mając jednocześnie nadzieję, że jest to początek pięknej współpracy na następne lata.

Składamy podziękowania także tym, którzy umożliwili propagowanie tego typu pracy Berta Hellingera, pozwalając aby idea ustawień dotarła do ich rodzinnych miast oraz wszystkim tym, którzy poprzez swoją cichą pracę „na drugim planie” ułatwiali nam dotarcie do wielu serc.

Jesteśmy także w sposób szczególny wdzięczni panu Andrzejowi Nehrebeckiemu, który ofiarował nam wsparcie i poświecił swój czas podczas pobytu Gerharda w Krakowie.

Hellinger Team Polska


Cieszymy się, że mogliśmy umożliwić Państwu pracę z Gerhardem Walperem, czego owocem są liczne listy do nas, wpisy na Facebooku i osobiste podziękowania. Oto niektóre z nich:

„Drogi Gerardzie:) Chce podziękować Ci w tym liście za jedno z moich najpiękniejszych doświadczeń miłości. W trakcie tych 3 dni w Krakowie nie tylko wyjaśniałeś filozofię Berta, ale przede wszystkim ją nam wszystkim pokazałeś i urzeczywistniłeś :). Osobiście pragnę Ci podziękować za moje piękne ustawienie :), za otwarcie mojego serca :), kiedyś je zamknęłam i tak bardzo za tym tęskniłam! Za uzdrowienie mojej duszy, za miłość , jakiej teraz doświadczam, za doświadczanie uczuć bez lęku :) Po prostu dużo bym tu napisała... Dziękuję za to, że tak bardzo jesteś uważny i profesjonalny w swojej pracy, za miłość do ludzi:) Przesyłam uśmiech do Was wszystkich , wspaniałych ludzi, Ciebie ,
Poli i Ani:)
Dziękuję:))”


„... z radością otrzymuję i otwieram wiadomości, które od Państwa otrzymuję. Za każdym razem odkrywam w nich dla mnie inspirację. Dziękuję bardzo. Uczestniczyłam także w wykładzie otwartym Gerharda Waplera w Krakowie. Cieszę się, że miałam taką możliwość i za jej stworzenie serdecznie Państwu dziękuję. Dziękuję również za pracę związaną z stworzeniem strony internetowej, która także stanowi dla wielu Ąródło inspiracji i informacji. Pozdrawiam serdecznie życząc wszystkiego dobrego.”


I jeszcze fragment tekst u, który pojawił się na portalu internetowym Info Bydgoszcz:

„Ustaw się na lepsze”

Jak osiągnąć sukces w życiu prywatnym i zawodowym? Gerhard Walper - współpracownik znanego psychoterapeuty Berta Hellingera wyjaśniał bydgoszczanom zastosowanie metody Nowych Ustawień Rodzinnych. Spotkanie odbyło się 19 stycznia w Regionalnym Centrum Edukacji.


Nowe Ustawienia Rodzinne to trudna do opisania technika. Metoda ta to abstrakt, zwłaszcza dla osób nastawionych sceptycznie do życia, o racjonalnym światopoglądzie. W ustawieniach na przykład mówimy o identyfikacji. „Często widać, że ktoś wewnętrznie połączony zostaje ze zmarłym ze swojej rodziny”- mówił prowadzący. Znane są na przykład przypadki dążenia takich osób do śmierci, które objawiają się chociażby popadnięciem w depresję czy pojawieniem się myśli samobójczych. „Naukowo nie da się tego dowieść ale doświadczenia, które zostały zebrane są zadziwiające”- przekonywał Walper.

Czy wszyscy potrzebują ustawień? Propagatorzy tej metody wyjaśniają, że są one dobre dla osób, które nie wiedzą jak dalej postępować, potrzebują wsparcia, pomocy. Mogą to być zarówno rodzice krnąbrnych dzieci, osoby w kryzysie osobistym, czy z trudnościami w związku. „Leczenie” poprzez ustawienia to ciekawa alternatywa do tradycyjnej terapii, wyzwalająca jednak dużo większe emocje.

KONTAKT W POLSCE KONTAKT W NIEMCZECH LINKIHellinger Team Polska Bert Hellinger Napisz do nas...
Email: biuro@hellingerpolska.pl Postfach 2120, D-83462 Berchtesgaden, Germany Galeria zdjęć
Dane firmy Tel.: +49 - (0) 86 52 / 65 64 65
  Email: info@hellingerschule.com RODO
Wszelkie prawa zastrzeżone Copyright by Bert Hellinger Polityka cookies