Polska Deutsch English France Italy Russia Spain Argentina Facebook

Gerhard Walper

[Gerhard Walper]
Adres: D-61350 Niemcy, Bad Homburg Königsteiner Straße 4
Telefon: +49 - (0) 61 72 30 57 22
Strona: www.stilles-familienstellen.de
email: info@stilles-familienstellen.de


Rocznik 1956, żonaty,
dyplomowany pedagog, specjalista pracy z oddechem i z ciałem,
terapeuta ustawień rodzinnych

kierownik Instytutu Cichych Ustawień Rodzinnych w Taunusie, wykładowca prowadzący kursy zakończone dyplomem w ramach szkoły Berta i Sophie Hellinger. Wykładowca na Uniwersytecie Jeana – Monnet w Brukseli,
terapeuta pracy z ciałem

referent na licznych konferencjach specjalistycznych.

Szkolenie w metodzie ustawień rozpoczął w roku 1990 ucząc się przede wszystkim od Berta Hellingera, oraz od Jakoba Schneidera i Guntharda Webera (ustawienia organizacyjne).

Od 1992 roku prowadzi samodzielnie liczne seminaria indywidualne, dla par, osób chorych, rodziców i ich dzieci.

W 1997 roku rozpoczął bliską współpracę z Bertem Hellingerem przy organizacji jego seminariów superwizyjnych, szkoleń i konferencji.

Od 1998 roku zajmuje się również seminariami ustawień organizacyjnych oraz szkoleniami z zakresu sukcesów w życiu zawodowym zarówno w Niemczech jak i za granicą.

Jest superwizorem wielu poradni, instytucji socjo – pedagogicznych, klinik i doradców pracujących w ramach organizacji.

W latach 2001 – 2008 był członkiem zarządu Niemieckiego Towarzystwa Ustawień Systemowych według Berta Hellingera (DGfS) oraz rzecznikiem regionu Hesji oraz kierownikiem Regionalnej Grupy Osób Ustawiających na obszarze Rhein – Main.

W latach 2004 – 2006 szkolił się w zakresie pracy z traumą według Petera Levin (Somatic Experience).

Od 2006 roku dyplomowany wykładowca w szkole Nowych Ustawień Rodzin – Hellinger sciencia® - Berta i Sophie Hellinger na Uniwersytecie Jeana – Monnet w Brukseli.

Obecnie jest jednym z najbliższych współpracowników Berta Hellingera, nauczającym Nowych Duchowych Ustawień Rodzin oraz Porządków Sukcesu w życiu prywatnym i zawodowym.

Współpraca z Polską w ramach Hellinger®sciencia, szkolenia i superwizja terapeutów ustawień, psychologów, lekarzy, pracowników socjalnych, nauczycieli oraz doradców organizacyjnych zarówno na terenie Niemiec, jak i za granicą. Wykłady na konferencjach specjalistycznych oraz kierownictwo międzynarodowych grup specjalistów.

Gerhard Walper o swojej pracy:

W mojej pracy zawodowej ważne miejsce zajmuje rozwój Ustawień Rodzin. Wszelkie impulsy ku temu zawdzięczam samemu Bertowi Hellingerowi, któremu mogłem towarzyszyć w całym rozwoju jego metody, aż po dzień dzisiejszy. Dane mi było być organizatorem jego wykładów, seminariów i szkoleń, czy też uczestnikiem i reprezentantem, w szczególności w seminariach będących wyznacznikiem przyszłości metody. W ten sposób moja własna praca ustawieniowa pochwycona została przez pogłębiające się w niej Ruchy Duszy, Porządki Pomagania, Podążanie za Duchem czy też Porządki Sukcesu. Przepełnia mnie to radością i wdzięcznością, że mogłem kroczyć po tej drodze, która wiodła do Nowych Ustawień Rodzin, ku Hellinger sciencia (Nauka o naszych relacjach i związkach we wszystkich obszarach naszego życia). Czuję się głęboko związany z Bertem Hellingerem.

Również współpraca z innymi osobami zajmującymi się ustawieniami czy też z Bertem i Sophie Hellinger w ramach różnych grup szkoleniowych w Europie oraz wymiana doświadczeń z moimi kolegami i koleżankami jest dla mnie cenna i wartościowa. To, co wnoszą pozwala tej pracy być wiecznie żywą. Tak samo istotne są liczne problemy ludzi uczestniczących w moich seminariach. Ważne jest dla mnie, aby pozostawać zwróconym ku nim i ku ich życiu, za każdym razem na nowo, nie tworząc uprzedzeń, abym mógł się w pełni wczuć i zaufać temu, co chce wyjść z głębi na światło dzienne. To wszystko zmieniło mój sposób postępowania aż po dzisiejszą formę pracy nazywaną przeze mnie Cichymi Ustawieniami Rodzin.

Wiele dobrego czerpię z wiedzy i doświadczenia zwyczajnych mężczyzn i kobiet z kraju i za granicą. Coraz dalej i dalej prowadzą mnie: głęboka sympatia do ludzi, pierwotne, wewnętrzne zaufanie w siły, które kierują życiem, brak lęku w obliczu klientów, którzy pochwyceni są przez zagrożenia, ciężkie choroby albo siły samoniszczące oraz zdecydowanie na patrzenie w oczy niewygodnej rzeczywistości. Postawa taka towarzyszy mi od samego początku mojej pracy ustawieniowej.

Dziękuję moim rodzicom i moim przodkom z serca, że zasiali to ziarno w mojej duszy.
KONTAKT W POLSCE KONTAKT W NIEMCZECH LINKIHellinger Team Polska Bert Hellinger Napisz do nas...
Email: biuro@hellingerpolska.pl Postfach 2120, D-83462 Berchtesgaden, Germany Galeria zdjęć
Dane firmy Tel.: +49 - (0) 86 52 / 65 64 65 Partnerzy
Reklama Email: info@hellingerschule.com RODO
Wszelkie prawa zastrzeżone Copyright by Bert Hellinger Polityka cookies